Pracownia kowalstwa i metaloplastyki

Blacha miedzian kominkowa ręcznie wytwarzana w naszej kuźni

Przekraczając po raz pierwszy próg kuźni nie zdawałam sobie sprawy, jak wiele pasji do zimnej stali i ognia zrodzi się we mnie. Liceum plastyczne w Rzeszowie dało mi warsztat i pokazało możliwości twórczej pracy z metalem. Metaloplastyka to moja pasja i wyzwanie, które staje się niesamowitą przygodą za każdym razem, gdy je podejmuje, bez względu, czy jest to mały czy duży format.

W 2009 roku moje pragnienie udało się zrealizować. Na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego powstała moja ukochana pracownia kowalstwa i metaloplastyki, którą w 2019 roku przekazaliśmy na rzecz fundacji ”Wykuci w Ogniu”.  Miejsce to stało się nie tylko kuźnią, gdzie razem z moim mężem realizujemy własne projekty, ale stała się przestrzenią otwartą dla ludzi, miejscem, w którym mogę dzielić się swoją pasją z innymi

Agnieszka Pasek

W naszej pracowni tworzymy przedmioty niepowtarzalne, wykonane tylko z ręcznie kutych elementów.

Są to między innymi: 

  • świeczniki
  • lampy
  • komplety kominkowe
  • wieszaki
  • balustrady, kraty okienne, ogrodzenia
  • ramy do luster
  • meble i inne przedmioty użytkowe

Przystępując do realizacji naszych projektów, pracujemy głownie opierając się na klasycznych metodach rzemiosła kowalskiego. Nie oznacza to jednak, że odcinamy się od nowinek technicznych. Nie boimy się innowacji i niejednokrotnie wykorzystujemy nowatorskie, nowoczesne rozwiązania. Dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać wymierne korzyści w postaci niebanalnych efektów końcowych, których osiągnięcie nie byłoby możliwe przy użyciu tradycyjnych rozwiązań kowalskich.

Wszystkie podejmowane przez nas realizacje są przez nas indywidualnie projektowane w kuźni.