Inspiracje

Kuty ręcznie kwietnik Wiolonczela

W kuźni lubimy tworzyć przedmioty, które łącza w sobie wartość użytkową i dekoracyjną, tak jak kuty ręcznie kwietnik. Pracę tą wykonaliśmy kilka lat temu, jako projekt na zadany temat kwietnik kuty w międzynarodowym konkursie kowalskim organizowanym w Ropczycach. Podczas kucia i projektowania mieliśmy naprawdę dużo frajdy, a jak się okazało spodobała się również jurorom i zajęliśmy drugie miejsce.

Międzynarodowy Jarmark Kowalski jest imprezą odbywającą na Podkarpaciu w miejscowości Ropczyce. Staramy się regularnie brać w nim udział, ponieważ jest to doskonała szansa na spotkanie się z wieloma zaprzyjaźnionymi kowalami. Zawsze możemy też nauczyć się czegoś nowego. W trakcie jarmarku poszczególne drużyny kowalskie biorą udział w konkursie głównym , którego tematem w 2016 roku był kuty ręcznie, tradycyjnymi metodami kwietnik. Poza konkursem głównym braliśmy również udział w pokazach naszych umiejętności. Mieliśmy za zadanie zaprojektować i wykonać pamiątkę kowalską w formie zawieszki. Tym razem tworzył głównie nasz syn , który wykuł nutkę. Został on również doceniony i zdobył wspaniałą nagrodę :) Byliśmy naprawdę dumni z jego pracy.

Jarmark Kowalski to impreza organizowana cyklicznie przez Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach. Zawsze przyciąga wielu kowali z całego świata. Informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie http://jarmarkkowalski.pl/. W kolejnych latach na pewno znowu wybierzemy się na tą imprezę. Zapraszamy również wszystkich do oglądania zmagań kowali na Ropczyckim rynku gdyż jest to niezapomniane przeżycie.

Obecnie kuta wiolonczela znajduję się w muzeum kowalstwa w Ropczycach, ale jeśli ktoś zapragnie, by podobny kuty ręcznie kwietnik ozdobił wasz dom chętnie go wykonamy. Możemy zrealizować podobny kuty kwietnik, lub w całkowicie innym kształcie i stylu. Zapaszmy do skorzystania z zakładki kontakt w celu ustalenia szczegółów projektu.